Тимошівка — село, центр однойменної сільської Ради. Розташована за 10 км на південний захід від районного центру Михайлівки. До залізничної станції Пришиб — 20 км. Населення 4,3 тис. чоловік. Сільській Раді підпорядковано село Переверзівка.
Тимошівку засновано наприкінці 1809 року як слободу державних селян в урочищі Матогай однодвірцями з солдатських поселень старої Дніпровської лінії і названо
1814 року Тимошівській общині відмежували понад 18 тис. десятин землі. Населення її швидко зростало, в 1839 році тут проживало 3388 жителів, у т. ч. 1760 чоловіків. Наступного року вперше проведено розподіл наділів з розрахунку 9 десятин на ревізьку душу. Напередодні селянської реформи в зв'язку з зростанням попиту на зерно в селі стало переважати хліборобство, тваринництво мало допоміжний характер. 1861 року Тимошівка стала волосним центром. Село забудовувалося хатами-мазанками та землянками, критими здебільшого соломою; виглядали вони убого. Впадали в око лише церква та кілька куркульських садиб. Антисанітарні побутові умови спричинялися до виникнення пошесних хвороб, але медичної допомоги населення не мало.
Не дбали власті і про народну освіту. З 1842 року в селі діяло однокласне з дворічним строком навчання міністерське початкове училище, в якому навчалися 128 хлопчики — головним чином з заможних сімей. Чотири п'ятих чоловічого населения і всі жінки були неписьменними.
Після реформи 1861 року державні селяни Тимошівки мусили сплачувати казні оброчний податок, що був на третину вищим від попередніх, а з січня 1887 року— викупні платежі, розраховані на 50 років. Щорічні державні поземельні, земські волосні та мирські податки общини становили 23 тис. крб, В середньому на ревізьку душу припадало 11 крб. 50 коп., за одну десятину землі — 1 крб. ЗО копійок.
У 1872 році селяни Тимошівки, за прикладом сусідніх сіл, вперше здійснили розподіл землі за наявними чоловічими душами, припало по 6,1 десятини. Нестача землі, тягла й реманенту зумовлювала зубожіння основної маси селянства. За даними подвірного перепису 1884 року, в селі налічувалось 934 двори, проживало 6267 чоловік. 74 двори не були приписані до сільської общини і, як сторонні, правом на надільну землю не користувалися. Вони займалися ремісництвом або батракували. 79 не мали посівів, 180 засівали до 5 десятин і 168 — від 5 до 10 десятин. Отже, половину господарств становила сільська біднота. Понад 60 проц. з них були без робочої худоби, і тільки 11 дворів мали плуги та деякий інший інвентар.
Середняцька група становила третину дворів села. Але тільки 27 господарств обробляли землю своїм тяглом та інвентарем, 234 — вдавалися до супряги. Частина середняцтва поступово розорялася і поповнювала ряди бідноти. 17 проц. господарств села становили куркулі. Вони зосередили в своїх руках майже всю орендну землю. Якщо середняцька група господарств орендувала в сільської бідноти 909 десятин, то куркулі — 3108 десятин. У 43 куркульських господарствах постійно працювали наймити.
Щоб якось прохарчувати сім'ї, 181 бідняцька родина мусила вдаватися до побічних заробітків — йти в найми до куркулів чи в поміщицькі економії; багато селян заіімалося ремісництвом. У селі з'явилися кравці, шевці, шорники, булочники, дрібні торговці.
Важке економічне становище і політичне безправ'я породжували незадоволення сільської бідноти існуючим ладом, штовхали її на боротьбу проти царизму та місцевих багатіїв. Революційні події 1905—1907 рр. мали відгомін і в Тимошівці. Місцеві селяни Ф. М. Пучков (Безродний), М. А. Хадєєв та П. Н. Бородавка підтримували тісний зв'язок з соціал-демократами Михайлівки та Балок. Вони розповсюдили в селі прокламацію ЦК РСДРП «Селяни, до вас наше слово», в якій закликали селян не сплачувати податків, чинити опір мобілізації до армії, захоплювати поміщицькі зелі л і і готуватися до збройного повстання проти самодержавства. За більшовицьку агітацію та підбурювання селян до виступів проти царизму Ф. М. Пучкова у жовтні 1907 року засуджено до ув'язнення. Повернувшись з в'язниці, він не припинив революційної діяльності. В червні 1909 року його було знову заарештовано і за вироком суду заслано на каторгу, звідки він повернувся тільки після Лютневої революції.
Столипінська аграрна реформа поглибила класове розшарування селян, спричинила остаточне розорення багатьох бідняцьких родин. Напередодні першої світової війни в селі налічувалось 1369 дворів, з них понад 60 проц. були бідняцькими.