Зеленівка

Зеленівка (до 1918 року — Зелене) — село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Лозуватки, за 36 км на північ від районно­го центру. До залізничної станції Нельгівка на лінії Пологи-Бердянськ — 12 км. Село пере­сікає автомагістраль Бердянськ-Токмак. На­селення — 1420 чоловік, переважно болгари. Сільраді підпорядковані село Нельгівка та се­лище Нельгівка.

В Зеленівці розташована центральна садиба колгоспу ім. 50-річчя Жовтня і віддшення ра­йонного об'єднання «Сільгосптехніки», підстан­ція Приморської РЕС. Сільгоспартіль — багато­галузеве господарство, що має 6,9 тис. га земель­них угідь, з яких — 5,9 тис. га — ріллі; вирощує пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, просо,

фрукти, овочі, виноград. Розвинуте тваринни­цтво м'ясо-молочного напряму. В господарстві є маслобійний та борошномельний цехи.

В селі працюють середня школа, бібліотека, будинок культури на 400 місць, спортивний зал. 6 лікарня на 25 ліжок, аптека, амбулаторія, профілакторій для тваринників. До послуг тру­дящих павільйон побутового обслуговування, шевська майстерня. За 1965-1969 рр. побудовано 182 будинки. В центрі села — пам'ятник В. І. Леніну.

За роки Радянської влади з Зеленівки ви­йшло понад 300 спеціалістів з вищою та середньою спеціальною освітою.

Засноване село 1862 року болгарами-переселенцями з бессарабського села Імпуціта. В 1921 році було створено сільськогосподарське товариство, оформилась партійна організація, комсомольський осередок — у 1922 році.

Тут встановлено монумент воїнам-землякам, які загинули при визволенні села від фашист­ських ворогів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Зеленівка