Малинівка

Малинівка (до 1946 року — Туркенівка , до 1963 року — Новоселівка) — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Янчулі за 25 км на схід від районного центру. До залізничноі станції Гуляйполе — 27 км. Населення — 57 чоловік.

У колгоспі «Батьківщина», рослинницько-тваринницького напряму 6,2 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,6 тис. га, садів — 63 га. У 1969 році врожайність зернових становила 22,9 цнт з га, в т. ч. по 17,4 цнт  озимої пшениці, 29,4 цнт кукурудзи, 22,8 цнт соняшнику.

Шефи — робітники Запорізького заводу високовольтної апаратури — допомогли колгоспу організувати тваринницькі ферми.

В селі — восьмирічна школа, бібліотека, пац культури на 500 місць. Діє група товариства «Знання». Функціонує лікарня. Закладений зк відпочинку площею 46 гектарів. За останні роки побудовано 92 житлові будинки. Жителів обслуговують шевська і кравецька майстерні.

За роки Радянської влади з уродженців села 23 стали вчителями, 8 — медичними пра­никами, 6 — інженерами, 15 — техніками, 8 — агрономами, 6 — зоотехніками.

Село засноване в 1800 році.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Малинівка