Олександрівка

Олександрівка — село, центр сіль­ської Ради; розташована за 24 км на південь від районного центру. До залізничної станції Мелі­тополь — 45 км. Населення — 1875 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти В ікторівка, Дунаївка, Нечкине.

В селі розміщено центральну садибу колгос­пу «40 років Жовтня», який має 11 тис. га зе­мельних угідь, з них 9,4 тис. га орної землі. В господарстві переважають зернові культури; тваринництво м'ясо-молочного напряму. Також розвинуто садівництво і виноградарство.

Тут розташовано відділення «Сільгосптехні­ки». Працює млин. У 1969 році середня урожай­ність зернових становила 22,7 цнт з кожного гектара посіву, в т. ч. 24,6 цнт озимої пшениці. Вироблено на 100 га сільгоспугідь по 107 кг вовни.

6 середня школа, бібліотека, клуб на 250 місць. Функціонує дільнична лікарня на 25 лі­жок. Діє група товариства «Знання».

За 1963—1968 рр. споруджено 89 житлових будинків.

Олександрівну засновано в 1861 році пере­селенцями з Полтавщини, Київщини, Бердянсь­кого повіту на місці колишнього татарського аулу Татли-КуЛак.

У 1920 році створено партійний осередок.

Воїнам, що полягли в боях проти гітлерів­ців за свободу й незалежність Батьківщини, встановлено пам'ятник.

За післявоєнні роки з жителів села 5 стали лікарями, 15 учителями, 6 агрономами, 7 інже­нерами, 5 зоотехніками.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Олександрівка