Кінські Роздори

Кінські Роздори — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Конці за 18 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Магедове. Населення — 4490 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Лозо­ве і Магедове.

У селі два колгоспи: ім. Жданова та ім. Чапаєва, які мають 13,1 тисяч га земельних угідь, з них орної землі — 10 тис. га, садів — 370.,

виноградників — 40 га. Колгоспи вирощують зернові і технічні культури, овочі, мають розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво. У селі працює цегельний завод, який виробляє за рік 1,5 млн. штук цегли; відділення «Сільгосптехніки». 13 трудівників села відзначені урядовими нагоро­дами, колишній голова колгоспу ім. Чапаєва О. М. Мостовий — орденом Леніна.

В Кінських Роздорах є середня, восьмирічна і три початкові школи, клуб, 6 бібліотек, працює група товариства «Знання». Діють дві лікарні на 50 ліжок. Тільки за 1960—1969 рр. збудовано 440 житлових будинків.

Засноване село в 1771 році як солдатська слобода. Населення зростало за рахунок пересе­ленців з інших місцевостей України, які тікали на вільні землі від кріпацької залежності.

У 1920 році створено комнезам і комсомоль­ський осередок.

На братській могилі 267 воїнів, які загину­ли в бою за визволення села від фашистів, вста­новлено монумент слави.

Жителі села пишаються своїм земляком офі­цером Л. С. Мережком, який відзначився при форсуванні Дніпра, в Корсунь-Шевченківській операції та при прориві ворожого кільця під Яссами, за що йому присвоєно звання Героя Ра­дянського Союзу. Зараз Л.С. Мережко — викла­дач Дніпропетровського сільськогосподарського інституту.

Поблизу села є багато курганів, в т. ч. Соє­ва, Рясна, Шмигіна, Гудзійна та Лиса могили. Виявлено могильник сарматських часів (II ст. до н. е.— II ст. н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Кінські Роздори