Нововасилівка

Нововасилівка — село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від районного центру і залізничної станції Бердянськ. Населення — 3035 чоловік. Сільській Раді підпорядковані на­селені пункти Роза і Шовкове.

У селі — радгосп «Таврія». Господарство має 9,3 тис. га земельних угідь, з яких 7,4 тис.— орної землі. Напрям господарства — рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. В 1968 році уро­жай зернових становив пересічно 24,6 цнт. Ком­байнер К. 3. Перков удостоєний ордена Леніна.

Шефи артілі: бердянський завод «Скловолок­но» і завод «Дормаш» допомогли електрифікувати житлові будинки, виробничі приміщення, спо­рудили зрошувальну систему на 260 га, одну з найбільших у районі.

В Нововасилівці є середня і початкова шко­ли, бібліотека, будинок культури на 400 місць, група товариства «Знання», функціонує лікарня. Працюють майстерні побутового обслугову­вання.

Село засноване в кінці XVIII століття.

В Бердянському краєзнавчому музеї є ко­пії рапортів на ім'я Таврійського губернатора від 10 вересня та 9 листопада 1905 року про розповсюдження в Нововасилівці листівок РСДРП. Жителі села М. П. Ноздрін та 1. П. Воробйов були ув'язнені за революційну пропаган­ду. У Петрограді в жовтні 1917 року штурмували Зимовий палац солдати-нововасилівці І. Г. Во- робйов та М. С. Несвітаєв.

В селі споруджено три пам'ятники воїнам-визволителям від фашистських загарбників. До 50-річчя Великого Жовтня в Нововасилівці від­крився народний музей бойової і трудової слави.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Нововасилівка