Воздвижівка

Воздвижівка (до 1894 року — Шелехівка, Гарненьке) — село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км на північний захід від ра­йонного центру і за 16 км від залізничної станції Гайчур Придніпровської залізниці. Населення — 2176 чоловік. Сільраді підпорядковані насе­лені пункти Новий Світ і Прилуки.

В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Горького, який має 6,6 тис. га земельних угідь, в т. ч. — 5,8 тис. га орної землі. Основний напрям

виробництва — зернові культури, м'ясо- молочне тваринництво. Розвинуте садівництво. Є млин, олійниця, цегельний завод. У 1969 році пересічна врожайність озимої пшениці стано­вила — 29 цнт., кукурудзи — 37,4 цнт, соняш­нику — 24,2 цнт з га. На 100 га сільськогоспо­дарських угідь вироблено по 409,9 цнт молока.

Працюють середня школа, будинок культури з залом на 450 місць, 2 бібліотеки, дільнича лікарня на 25 ліжок, аптека. Діють комбінат побутового обслуговування, шевська та краве­цька майстерні.

Засноване село на початку XIX ст. кріпа­ками з Полтавщини.

В селі встановлено пам'ятники червоноармійцям, які під час громадянської війни були за­катовані махновцями; п'ятьом радянським вої­нам, що полягли в битві за визволення Воздвижівки від фашистів. У центрі села — пам'ятник В. І. Леніну.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Воздвижівка