Вершина Перша

Вершина Перша (до 1953 року — Ново­кам'янка) — село, центр сільської Ради. Роз­ташована за 14 км на південний захід від район­ного центру і за 20 км від залізничної станції Царекостянтинівка. Через село проходить авто­страда Запоріжжя—Жданов. Населення — 687 чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Очеретувате, Петрівське, Чистопіль.

На території села розташована центральна садиба колгоспу ім. Карла Маркса, який має 5,4 тис. га земельних угідь, з них 4,8 тис. га орної землі, 125 га саду. Господарство спеціалі­зується на виробництві зерна, м'ясо-молочному тваринництві.

1968 року трудівники виростили пересічно по 24,2 цнт озимої пшениці з га. На 100 га зе­мельних угідь вироблено по 341 цнт молока, по 44 цнт м'яса.

Тут працюють восьмирічна школа, бібліо­тека, будинок культури на 350 місць. До послуг колгоспників — побутовий комбінат, медичний пункт. Протягом 1963—1969 рр. споруджено 121 житловий будинок.

Село засноване в 1867 році поселенцями із сусіднього села Царекостянтинівки.

На братській могилі воїнів, що загинули при визволенні села від фашистів, встановлено па­м'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Вершина Перша