Владівка

Владівка (до 1945 року — Річкове), село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на південний захід від районного центру, за 6 км від залізничної станції Стульневе Придніпров­ської залізниці. Село перетинає шосе з Чернігів­ки до автотраси Запоріжжя—Бердянськ. На­селення — 1162 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Кам'янка, Степове, Стульневе та селище Стульневе.

Колгоспу ім. Горького, переважно рос­линницько-тваринницького напряму, належить 9,9 тис. га земельних угідь, з них 7,5 тис. га ор­ної землі. У В ладів ці міститься відділення «Сільгосптехніки». В селі проживають ветерани колгоспного виробництва, удостоєні ордена Ле­ніна,— Д. П. Кучер, яка була учасницею VII Всесоюзного з'їзду Рад і II з'їзду колгоспни­ків у Москві, і О. М. Демченко.

Село має середню школу, бібліотеку, буди­нок культури. Функціонує лікарня на 50 ліжок, працює організація товариства «Знання». До послуг трудівників майстерні побутового обслу­говування.

 За історичними даними, село засноване німцями-колоністами в 1848 році.

В революційних подіях 1905 року взяли участь робітники місцевого заводу, які виступили проти утисків його власника. Проте цей виступ був жорстоко придушений. На початку 1917 року знову відбувся виступ робітників. 1916 року в се­лі існувала соціал-демократична група. Партій­ний осередок оформився 1924 року.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Владівка