Кохане

Кохане — село, центр сільської Ради, розташов ане за 20 км від районного центру. До залізничної станції Полугород Придніпровської залізниці — 15 км. Населення — 530 чоловік.

Сільраді підпорядковані села Вишневе, Новолюбимівка, Показне.

В Коханому міститься садиба артілі ім. Ле­ніна, що має 6 тис. га земельних угідь, з них 4 тис. га ріллі, садів — 147 га. Господар­ство виробляє зерно, займається м'ясо-молочним та племіннцм тваринництвом, городництвом. Уро­жайність зернових з гектара в колгоспі у 1969 ро­ці становила 21,7 цнт, в т. ч. озимої пшениці 22,1 цнт, кукурудзи — 24,8 цнт,, соняшнику — 21,1 цнт. Вироблено на 100 га сільськогосподар­ських угідь 63,5 цнт м'яса, 422 цнт молока; на 100 га зернових одержано по 26,7 тис. яєць. Шефи — робітники Токмацького ковальсько- штампувального заводу допомогли в будівництві тваринницьких ферм та механізації виробничих процесів на фермах.

Голова колгоспу А. П. Шкода і доярка В. К. Кононенко — депутат Верховної Ради СРСР — нагороджені орденом Леніна.

В селі — середня школа, при якій створено університет педагогічних знань, діє група това­риства «Знання». При палаці культури працює дитяча музична школа.

Засноване село в 1921—1922 рр. переселен­цями з В. Токмака. В 1925 році виник комсо­мольський, в 1926 — партійний осередки.

Уродженцю села сержанту І. В. Ткаченку за героїзм, виявлений у боях на Дунаї в Угорщині, посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Кохане