Гірсівка

Гірсівка — село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Джекенли і Молоч­ного озера, за 25 км на південний захід від ра­йонного центру і за 35 км від залізничної стан­ції Мелітополь. Населення — 1739 чоловік. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Волна й Надеждине.

Рослинницько-тваринницький   колгосп «Іскра» має 8 тис. га земельних угідь, з них 6,1 тис. га орної землі. З допоміжних галузей розвинуто вівчарство, садівництво й виноградар­ство. Працює млин.

За виробничі успіхи 14 передовиків госпо­дарства нагороджено орденами та медалями.

В селі зведено будинок культури на 350 місць, бібліотеку, літній кінотеатр, середню школу. Діє павільйон побутового обслуговуван­ня з шевською та кравецькою майстернями. За 1963—1969 рр. індивідуальні забудовники спорудили 84 житлові будинки.

Засновано Гірсівку в 1862 році болгарами з бессарабського села Треновки Ізмаїльського округу. У 1920 році виникли партійний та ком­сомольський осередки.

У селі встановлено пам'ятник на братській могилі воїнів, що полягли, визволяючи село від фашистів.

За післявоєнні роки з села вийшло 16 учи­телів, 7 агрономів, 8 зоотехніків, 6 інженерів.

Поблизу Гірсівки виявлено поселення скіф­ських часів (IV ст. до н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Гірсівка