Орлянське

Орлянське — село, центр сільської Ради. Розташоване за 19 км на південний захід від районного центру і на такій же відстані від за­лізничної станції Таврічеськ. Через село прохо­дить автотраса Запоріжжя—Кам'янка-Дніпровська. Населення — 3710 чоловік. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Відножине, Улянівка, Шмальки і Ясна Поляна.

В селі — центральна садиба колгоспу «Орлянський», який має 8,9 тис. га земельних угідь, з них орної землі 7,5 тис., садів 240 га. Гос­подарство

спеціалізується на вирощуванні зер­нових культур, м'ясо-молочному тваринництві і птахівництві. Допоміжні підприємства — млин, лісопильня. Середня врожайність пшениці в 1969 році — 23,1 цнт з гектара.

Колишній голова колгоспу, а нині пенсіо­нер І. І. Яковенко — кавалер двох орденів Ле­ніна. 27 кращих трудівників колгоспу нагоро­джені орденами і медалями СРСР.

До послуг жителів — середня і початкова школи, бібліотека, клуб на 300 місць і 4 бригадні клуби. Працюють 10 крамниць, 3 кравецькі і шевські майстерні. Є лікарня на 25 ліжок. За післявоєнні роки споруджено 446 житлових будинків.

Орлянське засноване 1810 року переселен­цями з села Орлика Полтавської губернії.

Біля села Улянівки виявлено поселення та два могильники доби пізньої бронзи (І тисячо­ліття до н. е.).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Орлянське