Матвіївка

Матвіївка — село, центр сільської Ради. Розташована за 20 Км на схід від районного центру, за 14 км від найближчої залізничної станції Федорівка. За 2 кілометри на південь від села проходить залізнична лінія Федорівка — Каховка Придніпровської залізниці. Населен­ня — 1462 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Восход.

У селі міститься центральна садиба колгоспу «Іскра», який має 6,8 тис. га землі, з них орної — 5,8 тис. га, садів і виноградників — 140 га. На­прям

господарства — виробництво зерна, м'ясо- молочне тваринництво і птахівництво. У 1969 році було зібрано зернових — 25,8 цнт, в т. ч. по 25,2 цнт озимої пшениці і 20,5 цнт соняшнику з га. Тваринники виробили 91 цнт м'яса на 100 га угідь.

Тракторист В. І. Саломасов і бригадир кол­госпу Д. Р. Фатєєв нагороджені орденом Леніна. В селі діє механічний цех Мелітопольського заводу ім. Воровського, майстерня побутового обслуговування. Є восьмирічна школа, бібліо­тека, клуб. Протягом 1962—1969 рр. збудовано понад сто житлових будинків.

Матвіївка заснована 1842 року державними селянами — вихідцями з Курської та Орловської губерній, які спочатку оселилися в с. Тимошівці.

В центрі села на братській могилі воїнів-визволителів встановлено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Матвіївка