Сeмeнівка (до 1870 року — Сорокове) — село, центр однойменної сільської Ради. Розташована на правому березі річки Молочної, за 7 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Мелітополь — 5 км. Населення — 2060 чоловік. Сільській Раді підпорядковано села Тамбовку, Рівне та Обільне.
Спочатку землею користувалися за правом займанщини. Вирощували пшеницю, коноплі та льон, але здебільшого займалися тваринництвом — розводили коней, овець і велику рогату худобу. Жителі, які оселилися тут пізніше, вже не мали достатньої кількості землі. У 1826 році заможні сім'ї почали виходити на хутори. Першим засновано хутір Федорівну.
У і 834 році в селі здійснено перший переділ землі на 493 ревізькі душі, на кожну з них припало по 11,5 десятини (з врахуванням садиби, ріллі і толоки). В наступні роки, зі збільшенням кількості населення, розміри наділів зменшувалися, тому доводилося використовувати частину толоки. Культура землеробства на той час була низькою. Селяни в середньому збирали по 16—20 пудів зерна з десятини.
Після царських указів про поземельний устрій державних селян мешканці Семенівки почали сплачувати казні щорічний внесок—«державну оброчну подать» — в сумі 2432 крб. Крім того, з них стягали ще й інші податки — подушний, земський, волосний і мирський.
Поступово змінювався профіль господарства села у зв'язку із зростанням попиту на хліб. Збільшувалася кількість населення. 1884 року тут проживало 1886 чоловік. За сільською общиною було закріплено 5664 десятини землі. Община в 70-х роках перейшла на переділ землі на наявні чоловічі душі; до 1884 року наділи зменшилися до 5,8 десятини.
Через подрібнення наділів, брак тягла й реманенту, непосильні податки, чимало селян швидко зубожіло. За даними перепису 1884 року із 289 дворів 6 не були приписані до общини і права на надільну землю не мали. Понад 140 господарств були бідняцькими, половина з них не мала тягла, третина — корів, дві третини — інвентаря. Середняцьку групу становили 112 господарств, з яких лише ЗО обробляли землю власними силами, решта мусила вдаватися до супряги. Водночас 25 заможних господарств засівали 25—50 і більше десятин землі, мали достатню кількість робочої худоби, інвентаря тощо. Один з глитаїв володів 375 десятинами купленої землі. Крім надільної, куркулі засівали 650 десятин орендованої землі. Вони експлуатували 35 батраків,
Процес класового розшарування селян поглиблювався, на початку XX ст. в Семенівці було 26,9 проц. вкрай зубожілих господарств. Рятуючись від голоду й злиднів. селянська біднота залишала рідне село і в пошуках заробітків переселялася до Мелітополя та інших міст країни, поповнюючи лави міського пролетаріату.
Серед селян зростало незадоволення існуючим ладом, яке посилювала непопулярна в народі російсько-японська війна. 1904 року в Семенівці з'явилася прокламація «До всіх робітників депо ст. Мелітополь», підписана «Іскоркою». Цю прокламацію приніс у село службовець залізничної станції М. І, Дерка.
У роки першої російської революції члени мелітопольської соціал-демократичної організації «Іскорка» вели широку політичну агітацію серед селян повіту, в т. ч. й у Семенівці. Активно допомагали їм місцеві селяни К. Хилько й О. Литовченко, в минулому моряки Чорноморського флоту, М. Корзун, пізніше член «Іскорки», а також М. Картишов, який працював залізничником у Мелітополі. Внаслідок впровадження столипінської аграрної реформи 86 родин Семенівки спродали свої наділи й стали батраками, частина їх виїхала до Мелітополя на заробітки. Протягом 1909—1913 рр. сільські куркулі загарбали майже 2 тис. десятин бідняцької та середняцької землі. 15 заможних господарств вийшли на хутори. Глитаї прибрали до своїх рук понад 60 проц. орендних земель, майже половину всієї робочої худоби, весь складний реманент.
Напередодні першої світової війни в Семенівці налічувалося 400 дворів, проживало -3652 чоловіка. Село забудовувалося вздовж річки Молочної і мало подовжню та дві поперечні вулиці. За житла селянам правили переважно хати-мазанки під соломою та очеретом. Лише в центрі височіли церква та цегляні будинки куркулів. У селі було з десяток дрібних лавок, шинок, винні по та інші майстерні. Більшість селян одягалась у домоткані сіряки та та свитки, носила заморобне взуття. Через систематичне недоїдання та антисанітарні побутові умови заселення часто хворіло, але лікарської допомоги не мало — в селі не було навіть фельдшерського пункту.
Населення не знало грамоти. Тільки через ЗО років після заснування села тут відкрили першу парафіяльну школу. В 1875/76 навчальному році її відвідували 47 хлопчиків і дві дівчинки. Тоді ж тут почала працювати невелика бібліотека. У 1884 році лише 495 з 1886 жителів села, в т. ч. 44 жінки, сяк-так читали. На початку XX ст. почала працювати земська однокласна початкова школа та школа грамоти.