Карла Маркса

Карла Маркса (до 1930 року — Троїць­ке) — село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Берди за 42 км від районного центру і

залізничної станції Бердянськ. Насе­лення — 1298 чоловік. Сільській Раді підпоряд­ковані населені пункти Глодове і Калайтанівка.

Біля села виявлено поклади граніту, графі­ту, слюди та промислових глин.

Місцевий колгосп ім. Калініна має 10,6 тис.га земельних угідь, з них орної землі — 8 тис. га, садів і виноградників — 257 га. Господарство займається рільництвом, м'ясо-молочним тва­ринництвом і садівництвом. Бригадира трактор­ної бригади В. О. Кравця нагороджено орденом Леніна.

В селі є загальноосвітня середня школа, бібліотека,, будинок культури на 450 місць. Працює швейна майстерня.

Село засноване 1836 року переселенцями з Полтавської та Чернігівської губерній. До за­селення приазовських степів біля нинішнього села знаходилась одна з фортець Дніпровської лінії укріплень — Захарівська. Ще й досі тут залишилися земляні вали, рештки колишніх споруд.

До 50-річчя Радянської влади збудовано стадіон, закладено парк, названий іменем 50- річчя Жовтня.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Карла Маркса