Партизани

Партизани (до 1938 року - Новопавлівка) — село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Обиточної, за 15 км від районно­го центру і за 22 км від залізничної станції Трояни на лінії Пологи—Бердянськ. Населен­ня — 2123 чоловіка.

В Партизанах міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, земельний фонд якого 8,9 тис га, з яких 7,7 тис. га — орної землі. Основним напрямом господарства є виробництво зерна, продукції м'ясо-молочного тваринництва та садівництва.

За успіхи в розвитку рослинництва і тва­ринництва 47 колгоспників удостоєні урядових нагород, а механізатор В. М. Бізеньков нагород­жений орденом Леніна.

У селі працюють середня і початкова школи,

клуби, 2 бібліотеки. Діє група товариства «Знан­ня». Створений духовий оркестр. За 1961— 1969 рр. збудовано 228 житлових будинків. Функціонують дільнична лікарня па 25 ліжок, дитяча консультація. До послуг трудівників села шевська та кравецька майстерні. За роки Радян­ської влади з числа жителів села 29 стали вчи­телями, 18 медичними працівниками, 8 інжене­рами, 11 агрономами, 12 зоотехніками.

Село заснували у 1891 році переселенці

Полтавської, Курської та Воронезької губерній.

Партійний та комсомольський осередки ви­никли у 1921 році. За бажанням громадськості, на знак вшанування пам'яті загиблих партиза­нів під час громадянської війни село було пере­йменоване на Партизани.

У 1965 році на могилі воїнів, які загинули в бою з фашистськими загарбниками при визво­ленні села, споруджено монумент.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Партизани