Володимирівка

Володимирівка — село, центр сіль­ської Ради. Розташована на березі річки Корса­ка, на автотрасі Мелітополь — Бердянськ, за 18 км на схід від районно­го центру і за 43 км від залізничної станції Мелі­тополь. Населення — 718 чоловік. Сільраді під­порядковане село Дмитрівка.

В селі розміщено пер­шу комплексну бригаду колгоспу «Жовтень», який має 6,4 тис. га земельних угідь, в т. ч. 6 тис. га орної землі. Основний на­прям виробництва — зер­нові культури, м'ясо-молочне тваринництво. Роз­винуто садівництво і виноградарство.

За успіхи в розвитку артільного господарства 12, трудівників нагород­жено орденами та меда­лями.

Тут є клуб на 200 місць, восьмирічна школа, бібліотека. Працює група товариства «Знання». За 1963—1969 рр. споруджено понад 70 житлових будинків.

Засновано Володимирівку в 1862 році укра­їнськими переселенцями з Бессарабії, на місці колишнього татарського аулу Алшин. Поблизу села досліджено курган доби бронзи. Колгосп­ний тракторист Д. Т. Матвєєв і чабан М. Л. Лященко були учасниками ВСГВ 1939—1940 рр., їх відзначено орденом Трудового Червоного Прапора та великими срібними медалями.

В селі Дмитрівці народився В. С. Петров, генерал-лейтенант, який здобув звання дві­чі Героя Радянського Союзу за особистий героїзм, виявлений ним у боях за Дніпро і на Одері в роки Великої Вітчизняної війни.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Володимирівка