Новобогданівка

Новобогданівка (кол. Богданівка) — село, центр сільської Ради. Розташована за 25 км від районного центру. На околиці села — залізнична станція Федорівка Придніпровської залізниці. Населення — 4380 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти — Відродження, Глибоке, Першостепанівка, Привільне, Троїцьке, і Тихомирівка.

Місцевий колгосп «Авангард» має 8,5 тис. га земельних угідь, в т. ч. орної землі — 5,4 тис. га, садів та городу — 704 га.

Господарство спеціалізується на вирощуван­ні зернових, м' ясо-молочному тваринництві і пта­хівництві. Розвинуте садівництво і городництво. В 1969 році було зібрано озимої пшениці — 28,5 цнт, кукурудзи — 41,5 цнт, соняшнику — 22,9 цнт з га.

Допоміжні підприємства — млин, олійня, консервний завод.

В селі — середня, музична і початкова школи, бібліотека, будинок культури на 650 місць. Працює група товариства «Знання». Функ­ціонує лікарня на 35 ліжок. До послуг мешканців — побутовий комбінат.

За післявоєнні роки зведено понад 600 жит­лових будинків.

За роки Радянської влади понад 200 уроджен­ців села дістали вищу і середню спеціальну освіту. Серед них — 58 вчителів, 36 медичних працівни­ків, 12 агрономів, 13 зоотехніків, 9 ветеринарів, 19 інженерів. В селищі Відродженні живе Герой Соціалістичної Праці М. А. Дуброва.

Засноване село у 1862 році переселенцями з Полтавської та Чернігівської губерній. В січні 1918 року представники Новобогданівки брали участь у повітовому з'їзді Рад селянських депу­татів, що проходив у Мелітополі. У березні 1920 року в селі створено партійний осередок і комітет незаможних селян.

У боях за визволення села від фашистських загарбників загинуло близько 260 солдатів і офі­церів Радянської Армії. На їх братській могилі споруджено пам'ятник.

Біля села Троїцького розкопано 10 курганів, в яких виявлено 89 поховань, в т. ч. поховання доби бронзи (III—І тисячоліття до н. е.), скіф­ських та сарматських часів (IV та II століття до н. е.), а також поховання кочовиків (X — XII століття н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новобогданівка