Скельки

Скельки — село, центр сільської Ради, розташоване поблизу Каховського водоймища, за 15 км на захід від районного центру і заліз­ничної станції Таврічеськ Придніпровської за­лізниці. Населення— 2860 чоловік. Сільраді під­порядковані населені пункти Златопіль, Маячка, Першотравневе і Шевченка.

У селі центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», який має 7,2 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,5 тис. га, садів — 216, городу —

136, зрошуваних земель — 2409 гек­тарів. Основний напрям господарства — вирощу­вання зернових, м'ясо-молочне тваринництво і городництво. В 1969 році врожай озимої пше­ниці становив 26,8 цнт з га, виробництво молока на 100 га сільгоспугідь — 422 цнт. Допоміжні підприємства: олійня, млин, 2 лісопильні. 6 це- гельно-черепичний і меблевий цехи. За високі виробничі досягнення у 1969 році колгосп «Зоря комунізму» занесено на обласну Дошку пошани.

Ланкова городньої бригади В. Ю. Плюйко нагороджена орденом Леніна. В селі міститься також правління рибколгоспу «Шлях до кому­нізму».

Село має середню школу, бібліотеку, буди­нок культури з залом на 450 місць. Працює лі­карня. До послуг мешканців — кравецька і шев­ська майстерні. За післявоєнні роки в Скельках збудовано 460 житлових будинків. У 1967 році тут споруджено лікарню на 35 ліжок.

Засноване село наприкінці XVIII ст. Перши­ми поселенцями були кріпаки з Чернігівської, Полтавської та Курської губерній.

У 1917 році в селі організувався повстан­ський загін під керівництвом А. І. Піддубного. У січні 1918 року загін штурмом оволодів помі­щицьким замком у с. Василівці. Пізніше, з'єд­навшись з загоном І. С. Опанасенка, він боровся проти німецьких окупантів і українських бур­жуазних націоналістів.

За героїзм, виявлений при форсуванні Дні­пра під час Великої Вітчизняної війни, житель села А. Є. Михайличенко був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Поблизу сіл Скельок та Маячки виявлено стоянку доби пізнього палеоліту (понад 15 тис. років тому), поселення та могильник часів неолі­ту, два поселення та могильник епохи бронзи (IV, III—І тисячоліття до н. е.). Біля села Златополя знайдено набір форм для відливання знарядь праці з бронзи (І тисячоліття до н. е.); виявлено також поселення та могильник скіф­ських часів (IV—III ст. ст. до н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Скельки