Скельки — село, центр сільської Ради, розташоване поблизу Каховського водоймища, за 15 км на захід від районного центру і залізничної станції Таврічеськ Придніпровської залізниці. Населення— 2860 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Златопіль, Маячка, Першотравневе і Шевченка.
У селі центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», який має 7,2 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,5 тис. га, садів — 216, городу —
Ланкова городньої бригади В. Ю. Плюйко нагороджена орденом Леніна. В селі міститься також правління рибколгоспу «Шлях до комунізму».
Село має середню школу, бібліотеку, будинок культури з залом на 450 місць. Працює лікарня. До послуг мешканців — кравецька і шевська майстерні. За післявоєнні роки в Скельках збудовано 460 житлових будинків. У 1967 році тут споруджено лікарню на 35 ліжок.
Засноване село наприкінці XVIII ст. Першими поселенцями були кріпаки з Чернігівської, Полтавської та Курської губерній.
У 1917 році в селі організувався повстанський загін під керівництвом А. І. Піддубного. У січні 1918 року загін штурмом оволодів поміщицьким замком у с. Василівці. Пізніше, з'єднавшись з загоном І. С. Опанасенка, він боровся проти німецьких окупантів і українських буржуазних націоналістів.
За героїзм, виявлений при форсуванні Дніпра під час Великої Вітчизняної війни, житель села А. Є. Михайличенко був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
Поблизу сіл Скельок та Маячки виявлено стоянку доби пізнього палеоліту (понад 15 тис. років тому), поселення та могильник часів неоліту, два поселення та могильник епохи бронзи (IV, III—І тисячоліття до н. е.). Біля села Златополя знайдено набір форм для відливання знарядь праці з бронзи (І тисячоліття до н. е.); виявлено також поселення та могильник скіфських часів (IV—III ст. ст. до н. ери).