Новодніпровка

Новодніпровка— село, центр сільсь­кої Ради, розташоване за 35 км від районного центру. До залізничної станції Пришиб — 65 км. Населення — 2080 чоловік, переважно росіяни. Сільраді підпорядковані села Гуртове, Нововодяне, Подове, Цвіткове.

У селі — центральна садиба радгоспу ім. XX партз'їзду, який має 5,9 тис. га земельних угідь, з них — 5,5 тис. га орної землі. 1969 року середня врожайність зернових становила 20,7 цнт з га, в т. ч. озимої пшениці 22,7 цнт, овочів — 220 цнт з га; на 100 га сільськогосподарських угідь

вироблено 408 цнт молока.

За післявоєнні роки 223 жителі за трудові успіхи нагороджені орденами і медалями СРСР, 15 з них одержали орден Леніна, 10 — удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці — це І. С. Половков, О. Т. Воронкова, М. Ф. та С. Ф. Половкови, М. О. Малахова, Н. Г. Малахова, Г. М. Гончарова, А. М. Денисенко, П. Г. Черед­ниченко та М Т. Бєліков.

Працюють середня і дві початкові школи, група товариства «Знання», клуб з залом на 350 місць, бібліотека; функціонує лікарня на 25 ліжок. За останні роки побудовано 167 жит­лових будинків.

Новодніпровка заснована 1920 року.

За роки Радянської влади 400 жителів здо­були вищу і середню спеціальну освіту. Урод­женцю села І. С. Фурсенку посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.



Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новодніпровка