Грушівка

Грушівка (до 1945 р. — Ліхтфельд) — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Юшанли, за 29 км на південь від районного центру До залізничної станції Світлодолинська Придніпровської залізниці — 25 км. Населення — 505 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кірова, Могутнє, Розкішне, Ударник, Ювілейне.

Тут розташований 4-й відділок племзаводу ім. Кірова, центральна садиба якого знаходиться в с. Кірова. Господарство має 3,4 тис. га землі, з них орної — 2,8 тис. га, займається тварин­ництвом — вирощуванням української черво­ної степової породи корів. Розвинуте також ріль­ництво.

У 1969 році тваринники виробили на 100 га сільськогосподарських угідь 315 цнт молока,

60 цнт м'яса.

За трудові досягнення доярки. О. Т. Хаусто­ва і О. П. Хільченко (с. Кірова), які щороку на­доювали від кожної з закріплених за ними корів по 5,5 тис. кг молока, удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці.

В селі — восьмирічна школа, клуб на 350 місць, бібліотека, працює лікарня, швейна май­стерня.

Грушівка заснована в 1819 році як німецька колонія.

Під час окупації фашисти спалили село. В 1966 році відбудована Грушівка стала центром сільсьї Ради.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Грушівка