Просторе

Просторе (до 1945 року — Гросвейде) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 18 км на південний схід від районного центру, за 8 км від залізничної станції Нельгівка Придніпров­ської залізниці. Населення — 350 чоловік. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Довге, Квіткове, Розівка.

У володінні колгоспу ім. Щорса рільничо-тваринницького напряму 5,7 тис. га земельних угідь, в т. ч. 4,4 тис. га орної землі, В артілі у 1968 році вироблено на 100 га сільськогоспо­дарських угідь 64,7 цнт м'яса, 346,2 цнт молока, 121 к г вовни, по 39,8 тис. штук яєць на 100 га зернових.

Механізатора Ю. М. Войтюка нагороджено орденом Леніна.

В Просторому — працюють восьмирічна школа, будинок культури на 200 місць, бібліо­тека. Працює група товариства «Знання». Про­тягом 1963—1969 рр. споруджено 50 житлових будинків.

Село засноване в 1820 році німцями-колоністами.

За героїзм, проявлений під час Великої Віт­чизняної війни, І. В.Дубінін посмертно удостоє­ний звання Героя Радянського Союзу. У сіль­ському парку встановлено пам'ятник воїнам-односельчанам і бійцям, що визволили село від фашистів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Просторе