Любимівка

Любимівка — село, центр сільської Ра­ди. Розташована поблизу автостради Москва— Сімферополь, за 4 км від залізничної станції Бур­чацьк і за 18 км на північний схід від районного центру. Населення — 1176 чоловік. Сільраді підпорядковано населені пункти Барвінівку, Володимирівку, Дніпровку, Дунаївку, Лиманівку, Садове, Українку.

Артіль ім. Чапаєва має 7 тис. га земельних угідь, в т. ч. 5700 га орної землі і займається вирощуванням зернових культур і тваринни­цтвом м'ясо-молочного напряму. З 1964 року тракторна бригада колгоспу щорічно вирощує по 25—26 цнт зернових з гектара. В 1969 році тваринники виробили на кожні 100 га угідь 62,2 цнт м'яса, 316,6 цнт молока, 91 кг вовни і по 21,1 тис. шт. яєць на 100 га зернових.

Село — одне з найбільш мальовничих у ра­йоні, озеленене. Має середню школу, бібліотеку, клуб. Створено історико-краєзнавчий музей. За 1960—1969 рр. споруджено 65 житлових будин­ків, прокладено 30 км водогону. До послуг жите­лів — лікарня на 35 ліжок, аптека; павільйон побутового обслуговування.

Любимівку в 1921 році заснували переселенці з села Михайлівки.

Під час визволення сіл від німецько-фашист­ських окупантів на території Любимівської сіль­ради точилися запеклі бої. Села Українку і Лиманівку майже повністю зруйновано. Після війни їх відбудовано. На братській могилі полеглих радянських воїнів встановлено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Любимівка