Михайлівка

Михайлівка — село, центр сільської Ра­ди; розташована на березі річки Вільнянки, за 17 км на захід від районного центру, поблизу автотраси Москва—Сімферополь. Тут же міс­титься туристський кемпінг. До залізничної станції Софіївка Придніпровської залізниці — 17 км. Населення — 881 чоловік. Сільраді під­порядковані населені пункти Андріївка, Васи- лівське, Вільноандріївка, Вільнокур'янівське, Георгіївське, Запорізьке, Криничне, Нагірне, Сергіївка, Соколівка.

У радгоспі «Чапаєвський» — 4,5 тис. га земельних угідь, з них 3,4 тис. га орної землі. Господарство з 1963 року спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. В 1969 році на 100 га сільгоспугідь вироблено 194,1 цнт м'яса. Середній урожай зернових — 28,8 цнт з га, в т. ч. озимої пшениці — 21,4 цнт, кукуруд­зи — 35 цнт, соняшнику — 21,2 цнт з гектара. З допоміжних підприємств є ремонтна майстер­ня. Бригадир рільничої бригади Г. С. Баштан­ник за високі врожаї кукурудзи одержав звання Героя Соціалістичної Праці, механіка Г. М. Нікітіна та директора радгоспу Г. С. Марченка удостоєно ордена Леніна.

До 50-річчя Радянської влади в Михайлівцї споруджено нову середню школу та будинок куль­тури на 300 місць. Діють бібліотека, група това­риства «Знання».

До послуг трудівників — філіал побутового комбінату з шевською, кравецькою та телевізій­ною майстернями.

У післявоєнні роки 86 місцевих уродженців здобули вищу та середню спеціальну освіту.

Село засновано в середині XIX ст. кріпаками з с. Михайлівки Курської губернії. У 1922 ро­ці селянин К. К. Хохлов був делегатом Першого Всесоюзного з'їзду Рад.

В околицях сіл Андріївки та Вільноандріївки виявлено 2 палеолітичні стоянки (понад 12 тис. років тому), 2 могильники доби бронзи. На одному розкопано близько 10 поховань, на другому знайдено кам'яні скульптури жаби, черепахи та кабана.

Уродженцю села О. Т. Слободчикову в роки Великої Вітчизняної війни присвоєно звання героя Радянського Союзу.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Михайлівка