Старобогданівка

Старобогданівка — село, центр сіль­ської Ради; розташована на цравому березі річки Молочної, за 5 км на захід від залізничної станції Світлодолинськ Придніпровської залізниці і за 42 км на південний схід від районного центру. Населення 1454 чоловіка.

У селі розташовано колгосп ім. Леніна, який має 6 тис. га земельних угідь, в т. ч. 5,5 тис. га орної землі, і спеціалізується на виробництві зерна і м'ясо-молочному тваринництві.

Голова колгоспу І. А. Катунін удостоєний ордена Леніна.

Працюють восьмирічна школа, будинок куль­тури, клуб, бібліотека. Діє група товариства «Знання». До послуг трудящих — медичний пункт, ательє пошиття одягу. Село озеленено, є 10 км водогону.

За Радянської влади з села вийшло 40 спеціалістів з вищою освітою.

Село засноване в 1809 році державними селянами-духоборами з Катеринославської, Курської і  Таврійської губерній.

В 1919 році у селі створено партизанський загін, бійцями якого стали селяни навколишніх сіл.

Під час Великої Вітчизняної війни на тери­торії села точилися запеклі бої з фашистами. У післявоєнні роки село відбудовано.

Воїнам, загиблим у громадянську та Вели­ку Вітчизняну війни, у центрі села встановлено пам'ятники. Місцевого уродженця В. Т. Полякова за бойові подвиги удостоєно звання Героя Ра­дянського Союзу.Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Старобогданівка