Новоіванківка

Новоіванківка (кол. Вільна Слобода)— село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 23 км від залізничної станції Письменна Придніпровської залізниці. Населення — 405 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Богунівка, Вільне, Гра­ничне, Дудникове, Каштанівка, Олексіївка та Петропавлівське.

Колгосп «Україна», центральна садиба яко­го міститься у селі, має 4,8 тис. га земельних угідь, з них — 3,7 тис. га орної землі. Госпо­дарство

займається виробництвом зерна, м'ясо-молочним тваринництвом. Розвинуті також садівництво і городництво. В 1968 році тут одер­жано 23,6 цнт зернових з га, виробили на 100 га сільськогосподарських угідь по 238,1 цнт моло­ка, 96,6 кг вовни, 15 трудівників колгоспу за високі виробничі успіхи відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєні комбайнер М. М. Швидкий, агроном Ф. Я. Андрієць, лан­кова Н. Т. Сукач. Колгосп 1969 року занесено на обласну Дошку пошани.

В селі є восьмирічна школа, будинок куль­тури з залом на 400 місць, бібліотека. Діє група товариства «Знання». За післявоєнний час у селі збудовано 120 житлових будинків.

За роки Радянської влади багато жителів дістали вищу і спеціальну середню освіту. Один з перших вчителів села Я. Я. Іванченко — нині доктор технічних наук, професор Харківського інституту гірничого машинобудування, автоматики  та обчислювальної техніки.

Уродженець села В. Т. Гриценко — кава­лер ордена Слави трьох ступенів. Новоіванківка заснована на початку XIX ст. Біля села виявле­но аланське поховання IV—VI ст. н. ери, в яко­му знайдено залізний меч та 2 золоті пряжки з коштовним камінням.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоіванківка