Широкий Яр

Широкий Яр — село, центр сільської Ра­ди, розташоване за 35 км на північний схід від районного центру. Біля села проходить автотра­са Запоріжжя—Бердянськ. До залізничної стан­ції Стульневе Придніпровської залізниці — 18 км. Населення — 443 чоловіка. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Балашівка, Благодатне, Ланкове, Хмельницьке.

Колгосп ім. Хмельницького, центральна садиба якого розміщена в селі, має 9,2 тис. га земельних угідь, в т.ч. 8,2 тис. га .орної землі. Основний напрям виробництва — зернові куль­тури, м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте садівництво і городництво.

За успіхи у розвитку артільного господар­ства 12 передовиків виробництва нагороджені орденами та медалями СРСР.

До послуг населення — восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури на 250 місць. Діє група товариства «Знання». За 1958—1969 рр. побудовано 52 житлових будинки.

Засноване село у 1921 році переселенцями з Чернігівки та Скелюватого Чернігівського та Токмацького повітів. В центрі села споруджено пам'ятник одно­сельчанам і воїнам Радянської Армії, які заги­нули, визволяючи село від німецько-фашист­ських загарбників.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Широкий Яр