Азов

Азов (до 1958 року — Новоясинівка) — селище, центр селищної Ради, розташоване за 50 км на північний схід від районного центру та за 3 км від залізничного роз'їзду Кіршвальд. Повз село проходить шосе Запоріжжя — До­нецьк і Донецька залізниця. Населення — 1 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані населені пунк­ти Адамівка, Антонівка і Мирне.

У селі міститься центральна садиба радгоспу «Азов», якому належить 9,2 тис. га землі, з них 7,1 тис, га орної. У господарстві переважають

зоргсові культури, тваринництво м'ясо-молочного напряму.

У 1969 році вирощено по 20,8 цнт зернових з гектара, по 26 цнт зерна кукурудзи і 22,5 цнт соняшнику. На 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 75,6 цнт м'яса, 136 кг вовни.

Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб на 250 місць; медичний пункт, швейна май­стерня.

Село засноване в 1873 році німцями-колоністами. В 1904 році неподалік від села споруджено залізничний роз'їзд Кіршвальд (тепер 375-й км).

На тимчасово окупованій фашистами тери­торії села 1941—1942 рр. діяла підпільна патріо­тична група, яку очолював К. В. Нагаєв.

На могилі радянських бійців, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, встановлено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Азов