Нове

Нове — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 13 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Великий Токмак Придніпровської залізниці. Населення — 795 чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Мирне, Пшеничне, Рівне, Харкове, Чистопілля.

У селі — центральна садиба радгоспу «Великотокмацький» рільничо-тваринницького на­пряму, шість відділків якого мають 8,1 тис. га зе­мельних угідь, у т. ч. 5,9 тис. га орної землі.

1969 року урожай кукурудзи становив 32,4 цнт з га. Тваринники виробили на 100 га сільгоспугідь 93 цнт м'яса, 403 цнт молока.

В селі проживає Герой Соціалістичної Праці свинарка, нині пенсіонерка, Г. В. Рудик. За пере­могу в соціалістичному змаганні на честь 50-річчя Великого Жовтня радгоспу на вічне збе­рігання вручено пам'ятний Червоний прапор Запорізького обкому КП України, облвиконкому, облпрофради та обкому комсомолу, а також гра­моту Міністерства сільського господарства УРСР і республіканської Ради профспілок на честь 50-річчя встановлення Радянської влади на Україні.

Нове має середню школу, при якій є універ­ситет педагогічних знань, бібліотеку, споруджено будинок культури на 500 місць. Працює група товариства «Знання».

Біля центральної садиби радгоспу «Велико-токмацький» 1932 року виникло село, яке у 1958 році дістало назву Нове.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Нове