Комиш-Зоря

Комиш-Зоря — селище міського типу, цЄНТр селищної Ради, розташоване за 5 км на схід від районного центру. Через селище про­ходять залізниці Донецьк—Сімферополь і До­нецьк—Запоріжжя, шосе Запоріжжя—Бердянськ. Населення — 2,7 тис. чоловік.

На території селища — залізничний вузол Царекостянтинівка, який зв'язує Донецький басейн з Криворізьким басейном і Кримом.

Царекостянтинівська база хлібопродуктів, побудована в 1925—1928 рр., велике механізо­ване підприємство, де розміщені калібрувальний цех, елеватор, поточна лінія. Місцева нафтобаза забезпечує всі підприємства, радгоспи і колгоспи району пальним і мастилами. Куйбишевським відділенням «Сільгосптехніки», що розташоване в Компш-Зорі, за 1969 рік колгоспам і радгоспам району продано машин, хімікатів, добрив на суму 6,3 млн, крб. У 1960 році тут збудовано дизельну електростанцію потужністю 1000 квт, пізніше — підстанцію. 1965 року селище

підключене до дер­жавної електромережі.

У 1955 році в селищі почав працювати Куйбишевськпй «Міжколгоспбуд», який має автопарк, цегельний завод, 2 пилорами. 1969 року він спо­рудив 24 господарські об'єкти. У селищі також розташовані бази Куйбишевського району: хар­чова, овочева, господарська та інші. За трудові успіхи орденом Леніна нагороджено 4 новатори виробництва.

Тут працюють середня школа та школа ро­бітничої молоді, 3 бібліотеки, широкоекранний кінотеатр. Лише за 1960—1969 рр. збудовано 1,90 житлових будинків. До послуг жителів 9 крамниць, дві їдальні, дві амбулаторії.

Селище існує з 1905 року, коли поряд із споруджуваною залізницею Олександрівськ (За­поріжжя) — Юзівка (Донецьк) виник населений пункт — станція Царекостянтинівка. У 1909— 1910 рр. на південь від станції заснувався хутір Комиш. В роки перших п'ятирічок поблизу стан­ції будувалися елеватор, МТС, нафтобаза, навко­ло яких виросло селище, трудящі дали йому назву Зоря. Партійний осередок тут створений у 1924, комсомольський — у 1925 році. 1938 рокучобидва населені пункти були об'єднані в селище міського типу Комиш-Зоря.

Під час тимчасової гітлерівської окупації вороги повністю зруйнували залізничний вузол разом з житловими будинками і господарськими приміщеннями.

У боях з німецько-фашистськими загарбни­ками прославилися уродженці селища С. Я. Каніболоцький, нагороджений 12 орденами і медалями СРСР, Г. А. Міщенко, кавалер ордена Слаіш трьох ступенів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Комиш-Зоря