Костянтинівка

Костянтинівка — село, центр сіль­ської Ради. Розташована на лівому березі річки Молочної, заплава якої відокремлює село від районного центру і залізничної станції Мелі­тополь. Населення — 10 185 чоловік. Сільраді підпорядковане село Мордвинівка.

На території села містяться центральні садиби двох колгоспів — ім. Леніна та ім. Фрунзе, які мають разом 11 тис. га сільгоспугідь, з них орної землі — 9,5 тис. га. Колгосп ім. Ле­ніна спеціалізується на виробництві молока та яєць. В 1969 р. одержано по 84,5 тис. штук яєць на кожні 100 га зернових. Праців­ники птахоферми цього колгоспу завоювали зван­ня колективу комуністичної праці. Колгосп ім. Фрунзе — м'ясо-молочного напряму.

За сумлінну працю і високі показники у ви­робництві сільськогосподарської продукції 20 пе­редовиків нагороджені орденами й медалями.

У Костянтинівці є середня, восьмирічна й початкова школи, 2 колгоспні будинки культу­ри з залами на 830 місць, 4 бібліотеки, стадіон і спортивні зали. Виходить колгоспна багатоти­ражна газета «Ленінець».

У центрі села — парк площею 5 га. 6 лі­карня на 50 ліжок.

За післявоєнний час збудовано 2,5 тис. інди­відуальних житлових будинків. Прокладено 48 км водогону, заасфальтовано 15 км вулиць.

Засноване село в 1861 році державними селя­нами з с. Андріївки Бердянського повіту. Побли­зу села розкопано 3 кургани з похованнями різ­них часів. Являє інтерес раннє скіфське похован­ня ("VII—VI ст. ст. до н. е.), де були бронзові удила, бляшка та інші речі.

В листопаді 1905 року в селі Мордвинівці цієї волості селяни відібрали землю у церкви і користувались нею до 1907 року. В 1906 році  тут відбувся масовий виступ селян проти помі­щика Корніса.

1918 року дроздовці розстріляли в Костян­тинівці дев'ять радянських активістів, серед них. матросів І. Меркулова і Д. І. Падалку, селянина, 3. Д. Коваленка.

Уродженцю села П. Т. Одинцю за мужність і героїзм, виявлені в роки Великої Вітчизняної, війни, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В 1942 році в селі діяла підпільна, група патріотів на чолі з вчителем Н. Ф. Красуцьким. У березні 1943 року фашисти розстрі­ляли більшість членів групи і її керівника.

В селі є пам'ятник загиблим воїнам.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Костянтинівка