Луначарське

Луначарське (до 1918 року — Іванівка)— село, центр сільської Ради, розташоване на річ­ці Куцій Бердянці за 10 км на захід від районного

центру. Населення — 1846 чоловік.

На території села — колгосп «Зоря кому­нізму», який має 3,6 тис. га землі, в т. ч. З тис. га орної, 154 га садів і виноградників. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней, м'ясо- молочному тваринництві, вирощуванні зернових. В 1968 році врожайність зернових становила 22,7 цнт, у т. ч. кукурудзи — 34,4 цнт з га. Тва­ринники виробили по 152,2 цнт м'яса і по 301,7 цнт молока на 100 га сільськогосподарських угідь.

В Луначарському є школа-восьмирічка, клуб, бібліотека, працює відділення товариства «Знання». До послуг жителів — швейна май­стерня.

Луначарське засноване в 1861 році пересе­ленцями— болгарами та гагаузами.

В 1922 році виникло товариство спільного обробітку землі «Праця». Тоді ж створено пер­ший партійний осередок, секретарем якого був Д. Д. Йовов, та сільську комсомольську органі­зацію.

У селі — братська могила воїнів-визволителів, а за 2 км — монумент на честь членів Бер­дянської Ради, розстріляних білобандитами.

Поблизу села виявлено рештки поселення доби пізньої бронзи.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Луначарське