Луначарське

Луначарське (до 1918 року — Іванівка)— село, центр сільської Ради, розташоване на річ­ці Куцій Бердянці за 10 км на захід від районного

центру. Населення — 1846 чоловік.

На території села — колгосп «Зоря кому­нізму», який має 3,6 тис. га землі, в т. ч. З тис. га орної, 154 га садів і виноградників. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней, м'ясо- молочному тваринництві, вирощуванні зернових. В 1968 році врожайність зернових становила 22,7 цнт, у т. ч. кукурудзи — 34,4 цнт з га. Тва­ринники виробили по 152,2 цнт м'яса і по 301,7 цнт молока на 100 га сільськогосподарських угідь.

В Луначарському є школа-восьмирічка, клуб, бібліотека, працює відділення товариства «Знання». До послуг жителів — швейна май­стерня.

Луначарське засноване в 1861 році пересе­ленцями— болгарами та гагаузами.

В 1922 році виникло товариство спільного обробітку землі «Праця». Тоді ж створено пер­ший партійний осередок, секретарем якого був Д. Д. Йовов, та сільську комсомольську органі­зацію.

У селі — братська могила воїнів-визволителів, а за 2 км — монумент на честь членів Бер­дянської Ради, розстріляних білобандитами.

Поблизу села виявлено рештки поселення доби пізньої бронзи.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від
На аншлаговый концерт Депеш Мод стоимость билетов может быть значительно выше.

Луначарське