Барвінівка

Барвінівка (до 1830 року — Ханюкове, до 1921 року — Краснополь) — село, центр сіль­ської Ради, розташоване за 20 км від районного центру. До залізничної станції Гайчур Придні­провської залізниці — 18 км. Населення — 440 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Василькове, Зірниця, Чорноморське.

У селі розташована центральна садиба кол­госпу ім. Енгельса, який має 4 тис. га земельних угідь, з них 3,3 тис. га орної землі. Господарсь- кий напрям — зернові культури, м'ясо-молочне тваринництво, овочівництво, садівництво. Допо­міжні галузі — бджільництво і розведення дзер­кального коропа. В І969 році врожай зернових становив 22,5 цнт, в т. ч. озимої пшениці — 20,9 цнт. На 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 309,5 цнт молока.

За високі виробничі досягнення 17 передови­ків у 1966 році відзначені урядовими нагородами. Орденом Леніна нагороджена ланкова М. Г. Жу­ковська.

Колгоспники Барвінівки після визволення села від фашистських окупантів здали до фонду Червоної Армії 10 тис. цнт пшениці, а також зібрали кошти на побудову літака. Комсомольці Барвінівки за ударну роботу на відбудові Дніпрогесу у 1947 році були відзначені Червоним прапором Дніпробуду, який зберігається нині в обласному краєзнавчому музеї.

В селі є восьмирічна школа, будинок куль­тури з залом на 350 місць. Діє група товариства «Знання». За післявоєнний час тут збудовано понад 100 житлових будинків. До 100-річчя з дня народження В. І. Леніна в селі відкрито кімнату-музей Ілліча.

Засновано село близько 1850 року.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Барвінівка