Мирне

Мирне (до 1961 року х. Ясени) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 25 км на південний захід від районного центру. До заліз­ничної станції Оріхівська Придніпровської за­лізниці — 25 км. Населення — 708 чоловік. Сіль­раді підпорядковане село Нестерянка.

Тут розташована центральна садиба птахо­фабрики «Оріхівська», яка має 7,2 тис. га зе­мельних угідь, з них 6,6 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на птахівництві, а також займається зерновими культурами, м'ясо-молочним тваринництвом. Розвинуте садів­ництво, виноградарство і овочівництво. У 1969 році на 100 га зернових вироблено 235 тис. штук яєць. 12 передовиків нагороджені ордена­ми і медалями СРСР.

В селі — восьмирічна школа, будинок куль­тури, бібліотека. За 1960—1969 рр. збудовано 116 житлових будинків. Функціонує лікарня на 27 ліжок, є побутові майстерні. Діє лекторська група товариства «Знання».

Засноване Мирне в 1928 році переселенцями з навколишніх сіл, як один з відділків радгоспу «Оріхівський», Того ж року виникла партійна організація і комсомольський осередок. Радян­ським воїнам, що загинули в боях за визволення села в роки Великої Вітчизняної війни, вста­новлено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Мирне