Ясне

Ясне — село, центр сільської Ради. Розташоване за 39 км на північний схід від районного центру. До залізничної станції Світлодолинська— 12 км. Населення — 905 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти  Берегове, Відрадне, Привільне, Совєтське, Українське та Широкий Лан.

У селі — центральна садиба колгоспу «Могучий», який володіє 3,6 тис. га землі, з них орної — 2,7 тис. га, садів — 29 і виноградників — 11 гектарів. Господарство зернового і м'ясо-молочного напряму. Сільськогосподарська артіль спеціалізується на вирощуванні племінного молодняка великої рогатої худоби. Тваринники артілі виробили на 100 га угідь по 382 цнт молока, 40 передовиків виробництва нагороджені

орденами і медалями. Телятниця Г. О. Залата нагороджена орденом Леніна. Цієї ж відзнаки удостоєна доярка Г. Д. Белікова, яка щороку надоює понад 4000—4100 кг молока від кожної корови. У Ясному є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Функціонує лікарня на 15 ліжок.

Село засноване у 1921 році на місці трьох хуторів німців-колоністів. За часи окупації фашистські загарбники зруйнували село, вирубали 20 га саду, відправили на примусові роботи до Німеччини 63 юнаків і дівчат.

19 вересня 1943 року в бою за визволення села загинули, виконуючи бойове завдання, піонери Геннадій Кобіцький, Семен Бабенко і Стась Паєвський, які Допомагали воїнам-розвідникам. Біля клубу височить монумент на честь солдатів і піонерів, які принесли трудящим свободу. Багатьма бойовими нагородами відзначені жителі села, що боролись за визволення Батьківщини: генерал-майор Я. Н. Іщенко, бійці і командири Г. В. Щербаха, І. С. Жолудь, Я. П. Кишко та інші воїни.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Ясне