Успенівка

Успенівка — село, центр сільської Ра­ди, розташоване На лівому березі річки Янчулу, за 20 км на північ від районного центру. До за­лізничної станції Гуляйполе — 27 км. Населен­ня — 1753 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Красногірське, Нове, Нововасилівське, Новогригорівка, Новоіванівка, Новомиколаївка, Новоуспенівське, Павлівка, Привіль­не, Рибне, Солодке, Трудове, Ясне.

Колгосп «Україна» має 8,7 тис. га зе­мельних угідь, з них 7,5 тис. га орної землі, садів — 253 га. Господарство спеціалізується на птахівництві,

виробляє зернові культури і про­дукти м'ясо-молочного тваринництва. Також розвинуте садівництво. У 1969 році зібрано 17 цнт озимої пшениці, 34,8 цнт кукурудзи, 22,1 цнт со­няшнику з га. Слюсаря з відділення «Сільгосп­техніки» Д. Г. Горпинича удостоєно ордена Ле­ніна. Тут працюють відділення «Сільгосптехні­ки», молокоприймальний пункт.

В селі є середня та восьмирічна школи, 2 клу­би на 800 місць, 2 бібліотеки, група товариства «Знання». Працює лікарня. До послуг трудів­ників — шевська та кравецька майстерні.

Виникло село в другій половині XVIII ст. як військова. слобода.          

Партійна організація створена в 1921, ком­сомольська— в 1923 роках.

Біля села Новогригорівки виявлені курганні поховання половців XII століття.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Успенівка