Басань

Басань  — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Токмачці, за 12 км від район­ного центру. Населення — 1975 чоловік. Сіль­раді підпорядковане с. Ульяновка.

На території села — два колгоспи: ім. Ульянова та ім. Щорса. Ці господарства мають 10,5 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 8 тис. га, садів — 398, городів 44 га. Основний напрям господарства — виробництво зерна, м'ясо-молочне тваринництво і птахівництво, а та­кож садівництво і городництво.

У селі є середня і дві початкові школи, бу­динок культури, колгоспний клуб, дві бібліоте­ки. Директору середньої школи М. М. Рижову присвоєно звання заслуженого вчителя школи УРСР. Працює група товариства «Знання».

Протягом 1947—1969 рр. споруджено 272 житлові будинки. До послуг населення побутові майстерні.

Басань заснована в 1790 році переселенцями з Старої Басані Бобровицького району Чернігів­ської області.

Наприкінці 1920 року створено комнезам, в 1921 році — партійний і комсомольський осе­редки.

В 1922 році організовано комуну «Авангард», яка стала зразковим колективним господарством в області. До неї приїздили письменники М. Горький, Ф. Гладков, Ф. Панфьоров, К. Сторчак та інші. Комуну неодноразово відвідував В. Я. Чубар.

192 радянські солдати та офіцери полягли в бою за визволення села від фашистів. На брат­ській могилі воїнів споруджено монумент слави.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Басань