Гусарка

Гусарка — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Гусарці за 10 км на захід від районного центру і за 8 км від залізничної станції Магедове Придніпровської залізниці. Населення — 2070 чоловік. Сільраді підпоряд­коване село Ленінське.

Біля села є великі поклади граніту, кварцу, кольорового каоліну, діабазу.

Місцевий колгосп ім. Крупської має 7,4 тис. га землі, з них орної 5,8 тис. га. Напрям господарства — рільництво і м'ясо-молочне тварин­ництво.

В селі є середня школа, палац культури на 540 місць, 2 бібліотеки, народний історико-крає- знавчий музей, стадіон, двогектарний парк. Діє

група товариства «Знання».

На місці сучасного села до початку XIX ст. був постій гусарського полку (біля Кирилів­ської фортеці). Згодом сюди переселились селя- ни-білоруси з Гжатського повіту Смоленської губернії.

Уродженець села С. М. Гамов, член біль­шовицького комітету РСДРП, брав участь у по­встанні на броненосці «Синоп» у 1906 році, за що його засудили на 10 років каторги.

В 1921 році створено партійний і комсомоль­ський осередки.

Біля села є кілька скіфських курганів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Гусарка