Гюнівка

Гюнівка — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Чокраку за 52 км від ра­йонного центру і за 5 км від залізничної станції Нельгівка на лінії Пологи-Бердянськ Придні­провської залізниці. Населення — 908 чоловік, переважно болгари. Сільраді підпорядковане село Радолівка.

Колгосп ім. Енгельса, центральна садиба якого розташована у селі, має 2,7 тис. га землі, в т. ч. 2,2 тис. га — орної. Основний напрям

господарства — виробництво зерна і продукції м'ясо-молочного тваринництва. У 1968 році колгоспники виростили з га по 24,4 цнт озимої пшениці, 29,4 цнт кукурудзи та 21,6 цнт соняш­нику і виробили на 100 га сільськогосподарських угідь 297 цнт молока, 52,6 цнт м'яса. Розвинуте садівництво.Працюють ремонтні майстерні.

У Гюнівці є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, літній кінотеатр. Діє група товариста «Знання».

З жителів села за роки Радянської влади підготовлено 12 вчителів, 15 медичних праців­ників, 9 інженерів, 8 агрономів та інших спе­ціалістів. Тракторист М. І. Пройчев нагородже­ний орденом Леніна.

Село заснували в 1862 році болгари-переселенці. У 1923 році виникли партійний та ком­сомольський осередки.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Гюнівка