Дмитрівка

Дмитрівка — село, центр сільської Ради.

Розташована на берегах річки Кільтиччі. Відстань до районного центру — 20 км, до заліз­ничної станції Трояни на лінії Пологи—Бер­дянськ — 4 км. Населення — 2785 чоловік. Сіль­раді підпорядковане село Шевченка.

У селі — колгосп ім. Леніна, якому нале­жить 10,7 тис. га землі, в т. ч. 8,1 тис. га орної, 143 га садів і 146 га виноградників. Основний напрям господарства — рільництво і тваринни­цтво, розвинуте також городництво, садівництво І виноградарство. В 1968 році колгоспники одер­жали по 22 цнт озимої пшениці і по 35 цнт куку­рудзи з га. Є консервний завод, холодильник.

За сумлінну багаторічну працю ордена Ле­ніна удостоєно бригадира тракторної бригади М. Г. Гомона та бригадира комплексної бригади І. Ф. Кизилова.

Працюють середня школа, 4 бібліотеки, будинок культури на 600 місць та 2 бригадні клуби. Є історико-краєзнавчий музей. Функціо­нує лікарня на 25 ліжок. За післявоєнні роки споруджено 500 житлових будинків.

Засноване село у 1861 році на місці татар­ського аулу.

У 1905 році в Дмитрівці існувала підпільна група, яку очолив місцевий житель Д. Г. Водоп'янов.

Бідняки С. Я. Волошин та А. А. Сорокотяга у 1917 році були делегатами І Всеросійського з'їзду Рад і брали участь у липневій демонстра­ції, яку розстріляв Тимчасовий уряд.

На початку січня 1920 року створено волревком, очолений місцевим селянином С. Ю. Мель­никовим. 1921 року організувався комсомоль­ський осередок, а в 1922 — партійний. Тоді ж створено комуну «Незаможник».

У центрі Дмитрівки споруджено пам'ятник воїнам, що полягли в боях за визволення села від фашистів.

Поблизу села виявлено кам'яні знаряддя праці доби бронзи (II тисячоліття до. н. е.). В урочищі Кобил-балки знайдено рештки скіф­ського поселення (IV ст. до н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Дмитрівка