Мала Токмачка

Мала Токмачка— село, центр сіль­ської Ради, розташоване на річці Конці за 12 км від районного центру і залізничної станції Оріхівська. Населення — 4406 чоловік.

У селі — колгосп «Перемога», який має біля 12 тис. га землі, в т. ч. орної — 9 тис. га, садів — 273 га, виноградників — 70 га. Госпо­дарство займається вирощуванням зернових, тва­ринництвом, а також овочівництвом на поливних ділянках. Шефи — робітники Запорізького за­воду металовиробів допомогли колгоспникам спо­рудити зрошувальну систему.

У Малій Токмачці є ресорний цех і цегель­ний завод.

Село має середню, восьмирічну, початкову школи, школу сільської молоді, палац культури на 400 місць, 2 клуби на 650 місць, бібліотеку, лікарню на 25 ліжок.

Працює відділення товариства «Знання». До послуг трудящих — побутовий комбінат.

Засноване село в 1783 році державними селянами-переселенцями з Чернігівщини на місці колишнього ногайського аулу.

В 1920 році створено партійний, а в 1921 — комсомольський осередки.

1922 року виникло перше колективне госпо­дарство. У 1924 році колгосп реорганізувався в комуну «Могутня».

В роки Великої Вітчизняної війни уродже­нець села В. Г. Денисенко удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

В центрі села — монумент з меморіальною дошкою, на якій викарбувані імена 203 жителів Малої Токмачки, що загинули на фронтах Вели­кої Вітчизняної війни.

Уродженцем села є Герой Соціалістичної Праці, депутат Верховної Ради СРСР, знатний сталевар запорізького заводу «Дніпроспецсталь» Д. Ф. Галушка.

На території села е кілька курганів, з яких особливо великий Червона могила.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Мала Токмачка