Добропілля

Добропілля (до 1958 року — Хвалибогівка) — село, центр сільської Ради. Розташо­ване за 13 км на північ від районного центру і за 15 км від залізничної станції Гуляйполе Придніпровської залізниці. Населення — 619 чо­ловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Варварівка, Добровільне, Нове Запоріжжя.

Колгосп «Перемога», рослинницько-тварин­ницького напряму має 6,2 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,4 тис. га, садів — 179 га. В

1969 році пересічна врожайність зер­нових становила по 23,4 цнт, в т. ч. кукурудзи — 27,1 цнт, соняшнику — 20,2 цнт з га. На кожні 100 га угідь вироблено по 383,7 цнт молока, .по 36,3 тис. шт. яєць на 100 га зернових. Село має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку. В багатьох колгоспників є власні бібліотеки. Діє група товариства «Знання». До послуг жителів — кравецька майстерня.

За роки Радянської влади з випускників місцевої школи 21 стали вчителями, 12 інженерами, 4 техніками, 2 агрономами, 10 ветеринарами і зоотехніками, 6 медичними працівниками, 70 механізаторами сільського господарства. Засноване село на початку XIX століття. Біля села Варварівки досліджено кургани доби бронзи.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Добропілля