Благовіщенка

Благовіщенка — село, центр сільської Ради, розташоване на березі Каховського водо­ймища, за 37 км на південний схід від районного центру і за 50 км від залізничної станції Пришиб Гіридніпровської залізниці. Населення — 3619 чо­ловік. Сільраді підпорядковане село Шлях Ілліча.

Багатогалузевий радгосп ім. Леніна має 4,3 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 3,2 тис.— орної землі; 2036 га земельних угідь

зрошуються. Господарство займається виробни­цтвом зерна, тваринницької продукції та овочів. У 1969 році врожай зернових становив 27,5 цнт з га, в т. ч. озимої пшениці 26,6 цнт, кукурудзи — 38,5 цнт, овочів 300 цнт з га. На 100 га сільсько­господарських угідь вироблено по 711 цнт моло­ка та 67,6 цнт м'яса. За високі врожаї озимини радгосп одержав перехідний Червоний прапор обкому КП України, облвиконкому та облпроф ради. Робітниця радгоспу (нині пенсіонерка) К. М. Соляник—Герой Соціалістичної Праці.

В Благовіщенці є середня школа, дендро­парк, будинок культури з залом на 400 місць, бібліотека. Тут працює група товариства «Знан­ня», є лікарня на 28 ліжок.

У селі встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Засноване село в кінці XVIII ст. селянами-кріпаками з слободи Озерна (нині Бобровицький район Чернігівської області).

Партійний та комсомольський осередки ство­рені 1920 року, 1921 року організовувалася комуна ім. Блюхера.

В околицях Благовіщенки виявлено залиш­ки стоянки доби палеоліту (понад 15 тис. років тому), досліджено поселення та могильник доби бронзи (І тисячоліття до н. е.), знайдено амфо­ри IV ст. до н. е., поселення ранньослов'янської черняхівської культури (II — VI ст. н. е.), на мо­гильнику осілих кочовиків (V ст. н. е.) розкопано 5 поховань.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Благовіщенка