Мар'янівка

Мар'янівка (до 1961 року — Кам'янське) — село, центр сільської Ради. Розташована за 19 км на схід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Царекостянтинівка. Через село проходить шосе Запоріжжя—Жданов. Населення — 608 чоловік. Сільраді підпорядковані села Маринопіль, Мирське, Пробудження і Роза.

Колгосп ім. Чапаєва має 6,8 тис. га землі, з них 5,5 тис. га орної, і спеціалізується на від­годівлі свиней, вирощує зернові культури. З до­поміжних

галузей розвинуті птахівництво, са­дівництво, бджільництво, городництво. Працюють ремонтна і столярна майстерні, пилорама, кузня, млин.

Загальною повагою в колективі користують­ся знатний свинар В. М. Гокчев, майстер вівчар­ства Герой Соціалістичної Праці Й. М. Гонтар; делегатом XXIII з'їзду КП України була сви­нарка О. І. Ткачова.

В селі є восьмирічна школа, клуб на 200 місць, бібліотека. За 1963—1969 рр. побудовано 80 житлових будинків. У центрі села розкинули­ся піонерський і комсомольський парки, височить пам'ятник герою громадянської війни В. І. Чапаєву.

До послуг селян — побутовий комбінат, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, відділення зв'язку.

Мар'янівка заснована в 1823 році німцями-переселенцями з Східної Пруссії як колонія Кампенау.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Мар'янівка