Андрівка

Андрівка — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Кільтиччі за 25 км від районного центру і за 1 км від залізничної стан­ції Трояни Придніпровської залізниці. Населен­ня — 1867 чоловік. Сільській Раді підпорядкова­ні населені пункти Полоузівка і Трояни.

Поблизу села на березі Кільтиччі є поклади пегматиту і польового шпату.

Місцевий колгосп «Гігант» має 7,8 тис. га зе­мельних угідь, з них 6,4 тис. га орної землі. Гос­подарство зернового і м'ясо-молочного напряму. Розвинуте також садівництво та городництво. З допоміжних підприємств в колгоспі є млин. У 1968 році врожайність зернових становила пересічно 24,6 цнт з га, в т. ч. озимої пшениці — 27,3 цнт, кукурудзи — 29,1 цнт з гектара.

В селі є середня школа, клуб, бібліотека, працює сільська група товариства «Знання». Функціонує лікарня на 25 ліжок. До послуг жи­телів — швейна майстерня.

Заснована Андрівка 1861 року болгарськими переселенцями. В 1918 році створено партійний осередок, що складався з трьох комуністів. Першу сільськогосподарську комуну організо­вано в 1919 році, очолював її Т. Т. Недавній.

Встановлено пам'ятники полеглим воїнам, які визволяли село від фашистських окупантів, а також членові Бердянської Ради робітничих і солдатських депутатів М. П. Кіорпе, розстрі­ляному дроздовцями.

Уродженцем села є контр-адмірал В. Г. Бакарджієв.

В околицях села Троян — 13 курганів доби пізньої бронзи, з яких один розкопаний (І ти­сячоліття до н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Андрівка