Новомиколаївка

Новомиколаївка (кол. Шульгівка) — село, центр сільської Ради. Розташована за 12 км на північний захід від районного центру і залізничної станції Мелітополь. Населення — 3279 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Зеленчук, Маяк, Першотравневе, Пів­денне, Східне і Трудове.

На території села — колгосп «Таврія», який має 12,5 тис. га земельних угідь, з них 11,9 тис. га орної землі, 227 га садів і виноградників. Це багатогалузеве господарство спеціалізується на тваринництві і вирощуванні зернових культур: озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, проса, а також виноградарстві. Понад 200 колгосп­ників — ударники комуністичної праці, а мо­лочно-товарна ферма першої бригади носить звання

колективу комуністичної праці.

Значну допомогу подають колгоспові шефи — робітники Мелітопольського заводу «Автозапчастина». Вони побудували лінію електропередачі, встановили трансформатор, механізували тва­ринницькі ферми.

В Новомиколаївці є дві початкові, середня школа та школа-інтернат, бібліотека, 2 клуби, палац культури на 450 місць. Функціонує лі­карня. Працює група товариства «Знання». Жи­телі користуються послугами комбінату побуто­вого обслуговування. Лише протягом 1958— 1969 рр. 310 колгоспних сімей переселилися в нові будинки.

В Трудовому мешкають Герої Соціалістич­ної Праці М. П. Морсіна, Л. Ф. Платонова і Л. В. Шевченко.

За роки Радянської влади близько 500 уро­дженців села здобули вищу і спеціальну середню освіту. Село засноване 1818 року вихідцями з Катеринославської і Таврійської губерній. Партійний осередок створено в 1921 році. Уродженець села дев'ятнадцятирічний юнак В. К. Загной брав участь у штурмі Берліна, йому посмертно присвоєно звання Героя Радянского Союзу. В околицях села розкопано скіфський курган   IV століття до н. ери.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новомиколаївка