Сухоіванівське (нині Степногірськ)

Сухоіванівське (нині Степногірськ) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 18 км на південь від район­ного центру і за 3 км на захід від залізничної стан­ції Плавні. Поблизу села проходить автотраса Москва—Сімферополь. Населення — 1176 чо­ловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Лук'янівське, Малі Щербаки, Павлівка, Степо­ве і Федорівка.

У селі — центральна садиба радгоспу - технікуму «Перемога», якому належить 7,5 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,3 тис. га, садів — 141 га, городів — 180 га. Господарство вироїцує зернові культури; розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Є в селі лісопильня. В 1969 році було зібрано по 23 цнт пшениці з гаг тваринники виробили по 624 цнт молока і 85,9 цнт м'яса на 100 га земельних угідь.

У 1949 році за одержання ЗО цнт озимої пшениці з га на значних площах 11 передовиків радгоспу були нагороджені орденом Леніна. Серед нагороджених колишній директор, нині пенсіонер, В. Я. Чапленко. За виробничі успіхи радгосп 1967 року удостоєно ордена Трудового Червоного Прапора. 63 робітники нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. За рівнем собівартості 1 цнт молока радгосп посідає друге місце в республіці.

Село має восьмирічну школу, бібліотеку, будинок культури, працює лікарня на 25 ліжок. За післявоєнні роки в селі зведено 265 індиві­дуальних житлових будинків.

Засноване село в 1921 році вихідцями з села Янчекрак (нині Кам'янське).

На честь воїнів, полеглих в бою за визво­лення села в роки Великої Вітчизняної війни, тут споруджено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Степногірськ