Новгородківка

Новгородківка (до 1946 року — Чехоград) — село, центр сільської Ради. Розта­шована за 25 км на захід від районного центру. Населення — 1155 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані населені пункти Верховина, Високе, Золота Долина, Малий Утлюг, Новоякимівка, Полинівка, Степне, Мар'ївка.

В селі міститься центральна садиба колгоспу «Україна», який має 15 тис. га земельних угідь, в т. ч. 14 тис. га орної землі і 180 га садів і ви­ноградників.

Виробничий напрям — вирощування зер­нових, м'ясо-молочне тваринництво і птахів­ництво, садівництво і городництво. Є ремонтна майстерня.

В 1969 році середня врожайність озимої пше­ниці становила 29,5 цнт, соняшнику — 20,2 цнт з га.

Передовики виробництва, комбайнери П. І. Кралічек та О. В. Вагнер удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці, 26 передовиків нагороджено орденами і медалями Союзу PCP. Серед них — кавалер двох орденів Леніна ком­байнер С. П. Дзюба.

В Новгородківці є середня і музична школи, бібліотека, Палац культури з залом на 480 місць. Працює комбінат побутового обслуговування.

Засноване село 1869 року чехами-вихідцями з Богемії.

При визволенні села в жовтні 1943 року льот­чик Г. К. Нестеренко повторив подвиг М. Гастел­ло, знищивши ворожу батарею, за що був удостоє­ний звання Героя Радянського Союзу.

В парку на братській могилі воїнів, що за­гинули за визволення села, встановлено пам'ят­ник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новгородківка