Новоспаське

Новоспаське — село, центр сільської Ра­ди; розташоване за 40 км на північний схід від районного центру і за 50 км від залізничної стан­ції Мелітополь. На південній околиці села — гора Корсак. Населення — 1256 чоловік. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Громівка, Маківка, Мар'янівка, Оріхівка, Сергіївка, Ти­хий Гай, Червоний Яр.

У селі розташована центральна садиба рад­госпу «Приазовський», який має 15,3 тис. га зе­мельних угідь, з яких 15 тис. га орної землі. Рад­госп спеціалізується на вирощуванні зернових культур, має розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. У 1968 році на 100 га сільгоспугідь ви­роблено 44,9 цнт м'яса, 150 кг вовни.

Тут є середня школа, клуб на 180 місць, бібліотека. Діють лікарня на 25 ліжок, амбула­торія, аптека. Працює група товариства «Знан­ня». За 1963—1969 рр. споруджено 80 житлових будинків. Жителів обслуговує кравецька май­стерня.

Засноване Новоспаське в 1822 році пересе­ленцями з Тамбовської і Оренбурзької губерній.

Загиблим у роки Великої Вітчизняної війни воїнам-визволителям встановлено пам'ятник.

Навколо Новоспаського розташовано бага­то курганів, в т. ч. Кам'яний і Тупий, висотою 7—10 метрів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоспаське