Петро-Михайлівка — село, центр сільської Ради; розташована за 4 км від автотраси Москва—Сімферополь і за ЗО км на північний захід від районного центру та залізничної станції Софіївка. Населення — 1324 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Варварівка, Гнаровське, Грушівка, Дніпровка, Жовтневе, Круглик, Орлівське, Перун, Петро-Свистунове, Улянівка, Чапаєвка, Ясинувате.
У селі є середня школа, бібліотека, клуб на 250 місць, дільнична лікарня на 25 ліжок. Протягом 1960—1969 рр. споруджено 163 житлові будинки. Працює група товариства «Знання».
Село засновано в 1877 році.
На початку Великої Вітчизняної війни в селі організовано загін народного ополчення, який очолив голова сільради П. Я. Мозговий. Патріоти активно діяли до грудня 1941 року, але гітлерівці схопили їх і стратили.. Активно допомагала радянським військам комсомолка К. О. Гарбуз, розвідниця, що передавала цінні відомості командуванню. ЇЇ розстріляли фашисти в с. Лукашевому Запорізького району.
У вересні 1943 року медична сестра військової частини комсомолка В. Й. Гнаровська в рішучий момент бою за визволення села Вербового кинулась із зв'язкою гранат під фашистський танк їй посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а село Вербове перейменовано на Гнаровське.
Уродженцем села Петро-Свистунового є І. С. Паторжинський, прославлений співак, народний артист Радянського Союзу.
Поблизу сіл Петро-Михайлівки та Петро- Свистунового виявлено близько 10 палеолітичних стоянок (40—15 тис. років тому). Біля сіл Перуна та Варварівки досліджено 2 поселення та могильник (т. зв. Вовніги-2) доби неоліту (IV тисячоліття до н. е.), 2 поселення та могильник доби бронзи (II тисячоліття до н. е.). Неподалік села Грушівки виявлено ранньоскіфське поховання (VI ст. до н. е.) та поблизу села Петро-Свистунового досліджено слов'янське поселення (VI— VIII ст. н. ери).