Петро-Михайлівка

Петро-Михайлівка — село, центр сіль­ської Ради; розташована за 4 км від автотраси Москва—Сімферополь і за ЗО км на північний захід від районного центру та залізничної стан­ції Софіївка. Населення — 1324 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Варварівка, Гнаровське, Грушівка, Дніпровка, Жовтневе, Круглик, Орлівське, Перун, Петро-Свистунове, Улянівка, Чапаєвка, Ясинувате.

Радгосп «Петро-Михайлівський» має 5,8 тис. га земельних угідь, з яких 4,5 тис. га орної землі, 290 га садів, 165 га городу. Основний напрям господарства — виробництво зернових культур і м'ясо-молочне тваринництво; розвинуто садів­ництво та овочівництво. Побудовано овочекон­сервний завод, який переробляє місцеву продук­цію. У селі розміщено майстерню «Сільгосптех­ніки», яка обслуговує навколишні господарства. У 1955—1957 рр. колишній колгосп «Україна» був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки; його нагороджено дипломом 1-го сту­пеня. Тракториста Ф. І. Окселенка відзначено орденом Леніна.

У селі є середня школа, бібліотека, клуб на 250 місць, дільнична лікарня на 25 ліжок. Про­тягом 1960—1969 рр. споруджено 163 житлові будинки. Працює група товариства «Знання».

Село засновано в 1877 році.

На початку Великої Вітчизняної війни в селі організовано загін народного ополчення, який очолив голова сільради П. Я. Мозговий. Патрі­оти активно діяли до грудня 1941 року, але гітлерівці схопили їх і стратили.. Активно допомагала радянським військам  комсомолка К. О. Гарбуз, розвідниця, що передавала цінні відомості командуванню. ЇЇ розстріляли фашисти в с. Лукашевому Запорізького району.

У вересні 1943 року медична сестра вій­ськової частини комсомолка В. Й. Гнаровська в рішучий момент бою за визволення села Вер­бового кинулась із зв'язкою гранат під фашист­ський танк їй посмертно присвоєно звання Ге­роя Радянського Союзу, а село Вербове перейме­новано на Гнаровське.

Уродженцем села Петро-Свистунового є І. С. Паторжинський, прославлений співак, на­родний артист Радянського Союзу.

Поблизу сіл Петро-Михайлівки та Петро- Свистунового виявлено близько 10 палеолітичних стоянок (40—15 тис. років тому). Біля сіл Перуна та Варварівки досліджено 2 поселення та мо­гильник (т. зв. Вовніги-2) доби неоліту (IV ти­сячоліття до н. е.), 2 поселення та могильник доби бронзи (II тисячоліття до н. е.). Неподалік села Грушівки виявлено ранньоскіфське поховання (VI ст. до н. е.) та поблизу села Петро-Свисту­нового досліджено слов'янське поселення (VI— VIII ст. н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Петро-Міхайлівка